Recenze: Foreo Luna MiniDnes pro Vás mám dlouho očekávanou recenzi na sonický přístroj na čištění pleti Foreo Luna ve zmenšené verzi. Recenzi se budu snažit rozvést jak jen to nejvíce půjde, neboť o Luně ještě není v českých kruzích tolik napsáno.

Jedná se tedy o přístroj, který je vyrobený ze silikonu. Je zcela voděodolný, baterie je dobíjecí a na jedno nabití vydrží zhruba půl roku používání. Produkt používám už nějaký měsíc a ještě jsem jej nenabila, přišel mi už připravený k použití. Kartáček se zde nemění, není nutná žádná další investice. Foreo Luna je vlastně konkurencí slavného sonického přístroje značky Clarisonic, nad kterým jsem roky přemýšlela a jednou už byla vážně odhodlaná si jej pořídit. Dnes je na trhu těchto přístrojů více a to například od značek Panasonic, Clinique, Braun, Mary Kay a tak dále. Všímám si spousty kartáčků, které se točí, rotují a tak čistí pleť, ale to pro mou pleť asi není to pravé ořechové. Myslím, že právě rotace štětinek může citlivou pleť dráždit a například akné roznášet. S manuálními kartáčky na tomto principu nemám dobrou zkušenost, ale přiznám se, že sonický kartáček se štětinami jsem ještě nezkoušela a Foreo je dle mého trošičku v jiné kategorii. Těžko se podle mého pak posuzuje, který je lepší. Navíc máme každý jinou pleť a odlišné požadavky.

Co se týče sonických přístrojů Foreo, tak existují dva typy: klasická Luna je větší, má různé plochy podle typu pleti a více variant rychlostí, než menší Luna mini, kterou vlastním já a zvolila jsem ji oproti klasické z těchto důvodů: je levnější, čistící plocha je dostatečně veliká na vyčistění obličeje, dvě rychlosti mi také bohatě stačí. Myslím si, že postavení silikonových "výstupků" podle typu pleti nemá na čištění extra vliv a je to spíše marketingový tah. Především jsem před koupí projela desítky zahraničních recenzí a v téměř všech jsem došla ke stejnému závěru a tedy, že verze mini je pro mě opravdu dostačující. Recenze jsem ale pročítala i při rozhodováním nad značkou výrobku a Foreo Luna jsem zvolila oproti konkurenci se štětinkovými kartáčky z následujících důvodů: je levnější, nemusím měnit kartáčky a investice je tedy jednorázová, čistící plocha je silikonová, je tedy jemnější k mé citlivé pleti, neobrušuje tolik jako štětinková. Především se na ní nedrží žádné bakterie, přístroj vydrží na jedno nabití až několik měsíců, je maličký a lehce skladný a navíc je prostě designově velice povedený a to vlastně veškerý sortiment značky Foreo. Lákavá je i záruční doba, která se po registraci dá prodloužit až na deset let.


Přístroj je maličký, akorát do ruky. Líbí se mi také tvar přístroje, který je lehce zahnutý, takže vypouklou částí krásně zajedete ke kořenu nosu, nebo do záhybu na bradě. Z jedné strany je kombinace menších a větších výstupků, z druhé strany jsou výstupky pouze větší a mají sloužit k hloubkovému čištění pleti. Skvěle se drží a dobře se mačká hlavní vypínač, kterým přístroj zapnete, druhým stisknutím zvolíte pomalejší pulsy a třetím jej vypnete. Přístroj je tichý, takže čištěním nerušíte sousedy. Navíc v průhledné části, která slouží jako stojánek, svítí.  Vzadu je konektor na dobíjení, nabíječka je samozřejmě součástí balení a jedná se o USB kabel. 

Podstatné je, že tento přístroj nijak nerotuje, pouze pulzuje. Funguje na principu sonických transdermálních pulzů do povrchové vrstvy kůže, kde ovlivňují strukturu pleti a tím vylepšují její vzhled. Tak také odstraňují zbytky makeupu a kožní maz. Pulzy jsou poměrně silné a prvních pár použití trvalo, než jsem si na ně zvykla, neboť když přístrojem jezdíte po kostech, pulzy se krásně přenášejí do hlavy a může to způsobovat bolesti. Po pár použitích jsem si ale zvykla a už mi vibrace nijak nevadí. Foreo Luna se používá tak, že si jej i tvář navlhčíte a nanesete na ni Váš oblíbený gel na čištění pleti. Já gel ráda napěním, neboť jinak mi Foreo nikdy pěnu nevytvořilo. Následně zapnu přístroj a krouživými pohyby jím pleť masíruji. Změnou vibrací vám dá najevo, že máte přejít na další část obličeje. Vše je rozvrhnuté tak, že po minutě máte hotovo. Já timing nepoužívám, jezdím si po obličeji jak chci a minutu většinou mileráda překračuji, neboť používání je opravdu příjemné a užívám si ho. Pokud mám na tváři nějakou jizvičku, nebo pupínek, tak na něm nechám Foreo klidně nějakou dobu "působit" a místo více prokrvit. Mám pocit, že se pak nedokonalost lépe hojí. Pak už jen pleť i přístroj opláchnu a mám hotovo. Ještě bych ráda dodala, že při prvním použití jsem byla trošku zklamaná, neboť jsem čekala, že mi to pleť bude nějak drhnout a ono to vlastně jen jemně vibruje.

Po použití pleť není podrážděná. Je narůžovělá, opravdu taková rozzářenější a prokrvená a to právě díky pulzům. Líbí se mi, že jak přístroj nemá žádné ostré štětinky, tak pleť opravdu absolutně vůbec nedráždí. Nestane se vám, že si nějaký pupínek rozškrábnete, nebo nemůžete vyjít z domu, neboť máte obličej celý rudý. Osobně jsem byla velice překvapená, že uvidím efekt hned po prvním použití, neboť jsem jej vážně nečekala. Samozřejmě nedojde okamžitě k úbytku akné a černých teček, to ne. Z dlouhodobého hlediska ano, černé tečky mizejí a akné se vyskytuje také méně. Tolik se mi neucpávají póry a celkově se mi pleť zdá krásnější, jakoby mi přístroj změnil texturu pleti. Nevím zda je to možné, ale vážně mi to tak přijde. Přístroj používám každý večer, několikrát do týdně i ráno. Často lidé po používání sonických kartáčků zaznamenají zhoršení pleti. Nevšimla jsem si nějakého razantního zhoršení akné, jen se mi asi měsíc v kuse tvořily pupínky mezi obočím, kde se mi běžně vůbec nedělají, nyní už tento fakt pominul a pleť je v pořádku. V návodu se dále píše, že po dočištění máte přístroj ztlumit na jemnější vibrace a vypouklou číst přiložit na oční okolí a chvíli jej nechat prokrvit. Toto jsem párkrát udělala a zaznamenala jsem následně malé nafialovělé flíčky u vnějších koutků očí. Nevím zda je to špatně, či dobře, flíčky do rána vždy zmizely a myslím si, že byly způsobené právě prokrvením v oční oblasti.


Za sebe Foreo Funa mini rozhodně doporučuji. Výsledek u své pleti vidím a jsem ráda, že jsem do něj investovala. Přístroj je vhodný pro každodenní používání klidně i dvakrát denně a to i u velice citlivé pleti, jako mám já. Přístroj rozhodně není levný. Tato malá verze stojí 3 299 Kč, větší klasická Luna ještě o více jak tisíc korun. Mini verze se liší pouze barevnými variantami, klasická Luna má jiné uspořádání "bodlinek", více možností rychlostí a nemá výstupky z obou stran, ale jen z jedné. Druhá strana slouží k vmasírování pleťové péče. Pokud máte bezproblémovou pleť, která netrpí na ucpávání pórů a černé tečky tak asi Foreo tak úplně neoceníte. Každopádně i tak Vám pleť prokrví, rozzáří a následně bude lépe přijímat používanou péči.

Přístroj je k sehnání exkluzivně v parfumériích Douglas. Před koupí (můžete zakoupit i online) doporučuji si jej osahat a vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Sami si pak zvolíte, zda pro vás má smysl klasická, nebo mini verze. Třeba se vám ale nakonec zalíbí úplně jiný kartáček na pleť. Rozhodně doporučuji před pořízením projet pár recenzí. Na Youtube jich je nespočet a právě i videa porovnávající Foreo a Clarisonic, ten podle mě pleť více peelinguje, ale taktéž je s jeho použitím větší šance podráždění a většina lidí jej nepoužívá denně. Je nutné se ale zamyslet nad tím, že jsou to vlastně trochu odlišné produkty. Nedávno do rodinky Foreo v Douglas e-shopu přibyl i Iris Eye Massager, který mě hodně zaujal, ale cena mě odrazuje, takže bohužel nejspíše odolám. Avšak i tak stojí za povšimnutí, pokud jste jako já blázni do prevence očních vrásek. Každopádně se velice těším, až u nás budou k sehnání jejich originální kartáčky na zuby. Celkově je mi tato švédská značka velice sympatická.

Co si o sonických kartáčcích na pleť myslíte?